Világliga: egygólos orosz győzelem, jöhet Kanada!

2021. június 15. 18:02

Bíró Attila csapata jól kezdett Oroszország ellen, de a harmadik negyedben egy kicsit megtorpant, ezt pedig kihasználta az ellenfél. Szerdán Kanada ellen játszanak a lányok.

Jó hangulatú délelőtti edzéssel, majd egyórás videózással telt az athéni Világliga Szuperdöntő második játléknapjának első fele a magyar válogatott számára. A lányok jól megoldották az első napi feladatot, Japánt a vártnál simábban sikerült legyőzni a rivális szellősebb védekezése miatt, kedden viszont keményebb dió várt a csapatra az orosz válogatott „személyében".

Az oroszok 12-10-es vereséget szenvedtek az első napon Kanadától, ez a kapitányt nem lepte meg, tekintve, hogy látta az amerikaiakkal való közös edzések felvételeit, figyelni kell David Paradelo csapatára is.

A magyar csapatból Garda Krisztina és Szücs Gabriella nem játszott ezen a meccsen, előbbi holnap már bevetésre kész lehet kisebb sérülése után.

Jól kezdett a magyar csapat, hiszen 2-0-ra vezetett Keszthelyi-Nagy Rita és Szilágyi Dorottya góljával, Ivanova egyenlített a negyed végére két találatával. A folytatásban is magabiztos volt a csapat, de Bersneva góljával először vezetett a leendő olimpiai csoportellenfél.

watch?v=LGGqTkq82A8 Leimeter Dóra „ivanovázott" nyomban, két góljával visszavette a vezetést csapatunk, és a félidőre is megmaradt az előny, kétgólos ráadásul.

hun_rus_1.jpg A fordulópont, ahogyan azt többen is konstatálták a meccs után, a harmadik negyedben jött el, amikor 9-6 után előbb Karimova talált be, majd 9-7-nél egy vitatható ítélet után az oroszok jöhettek és Karimova újra „bevágta". 10-7 helyett 9-8, lendületet is kaptak az oroszok, a meccs hátralévő részében válogatottunknak kellett futnia az eredmény után.

watch?v=9vjHkb9AdzU Bíró Attila szerint kicsit befásult volt a játék a meccs második részében, ennek is köszönhető, hogy ezúttal nem a nevünk mellé került a győzelem.

Leimeter Dóra és Keszthelyi-Nagy Rita 4-4 gólig jutott a meccsen.

A csoportelsőséghez magabiztosan kell legyőzni Kanadát szerdán. Nem lehetetlen feladat.

Világliga Szuperdöntő, 2. játéknap:

Oroszország-Magyarország 14-13 (2-2, 4-6, 5-3, 3-2)
: Ivanova, Karimova 3-3, Bersneva 2, Glyzina 2, Soboleva, Simanovich, Churzina, illetve Leimeter, Keszthelyi-Nagy 4-4, Szilágyi 2, Gurisatti, Parkes, Gyöngyössy