Férfi Bajnokok Ligája: Varga Dénes remeklésével négygólos FTC-siker

2021. április 20. 15:04

A már biztos továbbjutó magyar bajnok a német Hannovert a hat gólt jegyző csapatkapitánya vezérletével 13-9-re győzte le. Folytatás szerdán 19 órától a spanyol Barceloneta ellen. Az E.ON az MVLSZ kiemelt partnere a LEN Bajnokok Ligája sorozat megrendezésében.

A decemberi és a márciusi alkalom után harmadszor érkezett a buboréktornára a BL főtáblájának B-csoportjában szereplő hat együttes, beköltözött mindenki, kedden meg is kezdődhetett az utolsó kör, a három napon keresztül tartó 8-10. forduló.

A pillanatnyilag a csoport harmadik helyén álló, már biztosan továbbjutó magyar bajnok FTC-re kedden a nyolcas döntő rendezését lemondó, így a továbbjutásért küzdő Waspo Hannover várt. A németek előzetesen azt mondták, most sokkal jobb állapotban vannak, mint a korábbi két tornán, teljes a csapatuk, így már a házigazda ellen is nagyobb ellenállást tervezek kifejteni. Na, igen, decemberben a 19-6-os Fradi-siker egyoldalú partit hozott...

Nos, az már az első negyedben kiderült, nem a levegőbe beszéltek, háromszor is vezetni tudtak, ráadásul gyönyörű gólokat szereztek. Varga Zsolt együttese azonban Radovic, Corusic és Macan találatára is gyorsan válaszolni tudott - Contantin-Bicari, Nikola Jaksics és Varga Dénes volt eredményes. A kanadai center aztán a negyed végén egy gyönyörű és villámgyors csavarral megszerezte a zöld-fehéreknek a vezetést, avagy 4-3 állt egy menet után a Duna Aréna eredményjelző tábláján.

FTC-WASPO98_Hannover_DI_1_40.jpg A folytatásban szép lassan igyekezett felőrölni ellenfelét az idnyben talán először kompletten felálló FTC, érezhetően nem kapkodott, türelmesen pólózott. Sedlmayer Tamás villant egyet, majd egy lefordulás követően Ioannis Fountoulis volt eredményes. S ugyan fórból Kubisch be tudta venni az egyre több labdát védő Vogel Soma kapuját, a 6-4-es félidő abszolút megnyugtatónak tűnt.

watch?v=eOVFxr1YBzI Fordulás után viszont az volt az ember érzése, hogy a zöld sapkás játékosokat túlzottan megnyugtatta egyrészt az előny, másrészt a tudat, hogy nyilvánvalóan jobb csapat az FTC, mint a Hannover - ezt ügyesen használta ki a német alakulat, így hiába lőtt két gólt Varga (az egyiket a Contantin-Bicari által szerzett büntetőből), odaát három gólt jegyezhettük fel, azaz betalált Corusic, Real és Nagaev is, így 8-7 volt a részeredmény. A következő fórnál jött is az időkérés, ám a megjátszás nem sikerült jól. Némi fel-le úszás után Varga zseniális ejtése állította vissza a plusz kettőt, ám a negyed végén Radovic fórból lőtt gólt.

A záró etapban Nagaev kiegyenlített, ám átellenben Varga Dénes jobbja villant egy nagyot - ötödik gólját jegyezte a csapatkapitány. Összekapta magát az FTC hátul, elöl pedig Vámos Márton eleresztett balosa, majd egy közeli lövése eredményezett 12-9-et, végül pedig a nemzetközi porondra bravúrós játékkal visszatérő Varga Dénes meglőtte hatodik gólját.

A 13-9-es győzelem után folytatás szerdán 19 órától az este a Bresciát nagy hajrával 10-9-re legyőző Barceloneta ellen.

FTC-WASPO98_Hannover_DI_1_24.jpg Az E.ON az MVLSZ kiemelt partnere a LEN Bajnokok Ligája sorozat megrendezésében.

Férfi Bajnokok Ligája, főtábla, B-csoport, 8-10. forduló, Budapest, Duna Aréna
2021. április 20-22.
Résztvevők: FTC-Telekom Waterpolo, CNA Barceloneta (spanyol), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Waspo Hannover (német), Dinamo Tbilisi (grúz), AN Brescia (olasz)

8. forduló - április 20.
FTC-Telekom Waterpolo-Waspo Hannover 13-9 (4-3, 2-1, 3-4, 3-1)
Gólszerzők: Vargad D. 6, Constantin-Bicari 2, Vámos 2, Jaksics 1, Sedlmayer 1, Fountouis 1, ill. Corusic 2, Radovic 2, Nagaev 2, Macan 1, Kubisch 1, Real 1

Herceg Novi-Dinamo Tbilisi 10-13
Barceloneta-Brescia 10-9

Az állás: 1. Barceloneta 21, 2. Brescia 18, 3. FTC 18, 4. Waspo Hannover 6, 5. Tbilisi 6, 6. Jadran Herceg Novi 3