E.ON Férfibajnokság, 26. forduló: remek BVSC-játék jutalma értékes három pont

2021. április 10. 19:25

Kemény Kristóf együttese 10-7-re legyőzte a Vasast, így előnyt szerzett a két csapat négy közé jutásért zajló csatájában. Hatalmas küzdelemben nyert a Debrecen, a Szentes és a Miskolc, míg a Honvéd magabiztosan gyűjtött három pontot.

A legjobb négy közé jutás szempontjából fontos rangadón remekelt a BVSC! A Kemény Kristóf által irányított, az elmúlt időszakban újfent remekül szereplő együttes Nagy Márton, Gyárfás Tamás és Csapó Miklós góljaival, remek védekezéssel, Szakonyi Dániel bravúros kapusteljesítményével (a meccs végén 70%-kal zárt!) 3-0-val nyitott, majd a második etapban Pásztor Mátyás találata után már 4-0 áll a táblán. A zuglóiak a folytatásban is jó csapatjátékkal rukkoltak ki, esélyt sem adtak ellenfelüknek, 10-7-re nyertek és megelőzték a tabellán a Vasast.

A KSI szintén remek játékkal, Szalai Péter vezérletével dominált Debrecenben, a harmadik negyedben 9-4-re is vezetett, ám a hazaiak nem adták fel, Macsi Patrik eredményes játékával felzárkóztak, fordítottak, majd nagy izgalmak közepette 13-12-re nyertek.

Ugyanez az eredmény született Miskolcon, ahol a Kaposvár 3-7-ről állt talpra, aminek köszönhetően végig izgalmas lett a parti. Tamir Fried négy gólt lőtt, Magyar Márton és Biros Barnabás hármat-hármat, utóbbi döntötte el a végén három pont sorsát, avagy Juhász-Szelei Norbert és David Mijics triplája kevésben bizonyult,

A megyei rangadón a Szentes 2-4-ről fordított a Szeged ellen, köszönhetően annak, hogy a kevésgólos összecsapás utolsó negyedében négyszer is be tudta venni a jól védő Molnár Dávid kapuját (60%), akin hazai oldalon Meixner Marcell is túltett a 67%-os teljesítményével.

A Honvéd a félidőben már 8-3-ra vezetett az Eger ellen úgy, hogy Ekler Bendegúz egymaga négy találatot jegyzett. Szivós Márton együttese végig tartotta előnyét, és belefért számára, hogy a záró menetben már a hevesiek voltak jobbak, hiszen így is nyert 11-8-ra.

E.ON Férfibajnokság, 26. forduló

2021. április 10., szombat
Debreceni VE-KSI SE 13-12 (3-4, 1-4, 6-3, 3-1)
Gólszerzők: Macsi P. 4, Smitula 2, Krasznai 2, Takács K. 1, Süveges 1, Macsi M. 1, Tőzsér 1, Nagy N. 1, ill. Szalai 4, Pető 2, Gábor 2, Országh 2, Nagy Á. 1, Szépfalvi 1

PannErgy-Miskolc-Kaposvári VK 13-12 (4-2, 4-4, 2-4, 3-2)
Gólszerzők: Tamir 4, Magyar 3, Biros B. 3, Hornyák 2, Seman 1, ill. Juhász-Szelei 3, Mijics 3, Berta 2, Jajcsinovics 2, Horváth Á. 1, Langiewicz 1

BVSC-Zugló-A-Híd-VasasPlaket 10-7 (3-0, 2-3, 2-1, 3-3)
Gólszerzők: Pásztor 3, Csapó 2, Nagy M. 2, Gyárfás 1, Sugár 1, Mészáros M. 1, ill. Bedő 2, Sélley-Rauscher 1, Szatmári 1, Vadovics 1, Brguljan 1, Randjelovics 1

Metalcom-Szentes-Szegedi VE 6-5 (1-0, 1-1, 0-3, 4-1)
Gólszerzők: Garancsy 2, Hegedűs B. 2, Fülöp 1, Pellei F. 1, ill. Boros 2, Sánta 1, Lakatos 1, Farkas K. 1

Budapesti Honvéd–Tigra-ZF 11-8 (5-2, 3-1, 3-2, 0-3)
Ekler B. 4, Hosnyánszky 2, Manhercz Á. 2, Kevi 1, Tapasztó 1, Molnár G. 1, ill. Baksa 3, Kovács G. 2, Török 1, Szalai 1, Lőrincz B. 1