E.ON Férfibajnokság, 22. forduló: pécsi remeklés a Honvéd otthonában

2021. március 17. 20:52

Török Viktor csapata mindent negyedet megnyert a Kőér utcában, így 12-7-tel vitte haza a pontokat. Nyert az FTC, a Vasas és a BVSC, pontosztozkodás Tatabányán és Miskolcon.

A 22. forduló nyitómeccsén az eddigi mindössze hat pontot gyűjtő Tatabánya jó játékkal közel volt egy meglepetésgyőzelemhez, 5-2-re is vezetett, sőt az utolsó percen is jobban állt, ám az egriek Nikola Murisics emberelőnyből szerzett góljával a végén az egyik pontot megmentették.

Az FTC Debrecenben magabiztosan hozta a papírformát, a Pécs az őszi, hazai 9-9 után a Honvéd otthonában minden negyedet megnyerve, Gál Dávid és Kolozsi Marcell eredményes játékával 12-7-re nyert, Török Viktor csapata megérdemelten jutott fontos három ponthoz.

A Miskolc és a Szeged végig kiélezett csatában osztozott meg a pontokon, a Vasas nehezen, egyetlen góllal győzött Kaposváron, míg a záró összecsapáson a BVSC folytatta remeklését, a KSI elleni nyert magabiztosan.

E.ON Férfibajnokság, 22. forduló

Tatabánya VSE-Tigra-ZF-Eger 9-9 (2-1, 4-3, 2-4, 1-1)
Gólszerzők: Keresztúri 3, Mladoniczky 3, Szabó B. 1, Szőke 1, Polovic 1, ill. Török 3, Szalai 2, Kovács Gábor 1, Baksa B. 1, Lőrincz Á. 1, Murisics 1

Debreceni VSE-FTC-Telekom Waterpolo 6-14 (0-4, 2-3, 1-0, 3-7)
Gólszerzők: Zsilák 2, Macsi P. 1, Smitula 1, Pethe 1, Krasznai 1, ill. Fekete 3, Vigvári Vendel 3, Zalánki 2, Jansik Sz. 2, Fountoulis 2, Sedlmayer 1, Pohl 1

Budapesti Honvéd-PVSK-Mecsek Füszért 7-12 (2-3, 2-3, 1-3, 2-3)
Gólszerzők: Hosnyánszky 4, Molnár G. 2, Fekete 1, ill. Gál 4, Kolozsi 3, Csaba 1, Zerinváry 1, Gaszt 1, Rakonjac 1, Kókai 1

PannErgy-Miskolc-Szegedi VE 8-8 (2-2, 2-2, 2-3, 2-1)
Gólszerzők: Magyar 3, Fried 3, Vismeg Zs. 2, ill. Kiss Cs. 3, Tóth Gy. 2, Farkas 1, Kürti 1, Lakatos 1

Kaposvári VK-A-Híd-VasasPlaket 9-10 (2-2, 2-3, 3-5, 2-0)
Gólszerzők: Vindisch 2, Mijics 2, Langiewicz 2, Berta 1, Juhász-Szelei 1, Kakstedter 1, ill. Vadovics V. 4, Bátori 3, Szatmári 1, Brguljan 1, Randjelovics 1

BVSC-Zugló-KSI SE 19-6 (7-0, 2-1, 4-1, 6-4)
Gólszerzők: Csapó 4, Pásztor 4, Kovács P. 3, Gyárfás 2, Nagy M. 2, Irmes 1, Ágh 1, Mészáros Cs. 1, Mészáros M. 1, ill. Országh 2, Tóth B. 1, Szalai 1, Gábor 1, Bede 1