Női OB I., 16. forduló: tovább robog a Dunaújváros, UVSE kettős

2021. március 17. 20:22

A két Euroliga-elődöntős csapat magabiztosan nyerte rangadóját - a tabellát a 43 pontos újvárosiak vezetik az egy ponttal kevesebbet gyűjtő riválisuk előtt.

A 16. forduló rangját az első négy csapat egy-egy egymás elleni mérkőzése emelte - a két Euroliga-elődöntős csapat tartja jó formáját.

Az UVSE 7-2-es első negyeddel kezdett a BVSC ellen, majd a harmadik etapban is lőtt hat gólt, íg a zuglóiaknak esélyük sem volt a szoros eredményre. Benczur Márton együttesében támadásban Keszthelyi Rita és Antal Dóra vitte a prímet, ketten együtt tíz gólt lőttek a 16-7-es partin.

Az FTC eleinte tartotta a lépést Dunaújvárosban, ám a hazaiak Gurisatti Gréta vezérletével 2-2 után jó védekezésüknek, Magyari Alda remek kapusteljesítményének köszönhetően elléptek, és végül magabiztosan nyertek 11-5-re.

A Szeged remekül helyt állt a megyei rangadón, de az ötgólos Kövér-Kis Réka vezérletével a szentesiek 13-10-re nyertek,

Női OB I., 16. forduló

Tigra-ZF-Eger-Tatabánya VSE 12-6 (3-0, 3-1, 3-2, 3-3)
Gólszerzők: Menczinger 4, Hertzka 3, Bódi 2, Dobi 1, Horák 1, ill. Keresztes 3, Szedlák 2, Zink 1

UVSE-Hunguest Hotels-BVSC-Zugló 16-7 (7-2, 2-1, 6-2, 1-2)
Gólszerzők: Keszthelyi 6, Antal 4, Rybanska 2, Szücs 1, Baksa 1, Faragó K. 1, Parkes 1, ill. Leimeter 2, Farkas T. 2, Gyöngyössy 1, Takács O. 1, Koncz 1

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics-FTC-Telekom Waterpolo 11-5 (2-2, 2-0, 5-2, 2-1)
Gólszerzők: Gurisatti 4, Ziegler 2, Horváth B. 1, Brezovszki 1, Szilágyi D. 1, Pál 1, Mahieu 1, ill. Vályi 1, Kuna 1, Muzsnay 1, Máté 1, Jenei 1

Hungerit Szentes-SZTE Szeged 13-10 (2-4, 5-3, 4-2, 2-1)
Gólszerzők: Kövér-Kis 5, Polák 3, Dömsödi 2, Varga V. 1, Tóth F. 1, Noy 1, ill. Ráski 4, Bicskei 3, Kurucz 2, Miklós 1

III. Kerületi TVE-Budapesti Honvéd 17-11