Férfi Bajnokok Ligája: tizenháromgólos FTC-siker

2020. december 17. 17:34

Varga Zsolt együttese megszerezte második győzelmét a sorozatban: a német Waspo Hannovert 19-6-ra győzte le. Folytatás március 1-től újra a Duna Arénában.

„Hogy mi dönthet? Így a harmadik napon egyértelműen kulcsfontosságú lesz, hogy melyik csapat lesz koncentráltabb, fegyelmezettebb." Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője ekképpen vezette fel a harmadik BL-meccset, a Hannover elleni csatát. A német ellenfélről tudni kell, hogy válogatott játékosokkal, ismert légiósokkal áll fel, a rendező jogán biztosan ott lesz a nyolcad döntőben, ileltve itt, a Duna Arénában az 1. napon 16-8-ra kikapott a Barcelonetától, majd szerdán 12-11-es vereséget szenvedett a Jadran Herce Novitól. Attól a montenegrói együttestől, amelyet a magyar bajnok kedden 11-2-re vert. Szóval, egyértelműek voltak az esélyek.

1ftchan3.jpg Ennek megfelelően hamar „lerendezte" a partit az FTC, amely az edzői ukáznak megfelelően koncentráltan, fegyelmezetten pólózott, esélyt sem adott sokéig ellenfelének a gólszerzésre. Jaksics, Fountoulis, Zalánki és Varga talált be az első negyedben, majd a másodikban Vámos és Vigvári iratkozott fel a gólszerzők közé, így 6-0 állt a táblán. A Hannover a 14. percben tört meg rossz szériáját, sőt Muslim után hamar Kubisch is bevette Vogel kapuját, ám utána Jaksics és Vigvári lőtt újabb gólt, így 8-2 volt az első félidő eredménye.

1ftchan4.jpg A találkozó a későbbiekben is csendes mederben zajlott, mindenki tudta a medencében, mi lesz a csata vége. Vigyáztak egymásra a játékosok, peregtek a percek, szép gólok születtek mindkét oldalon - a többet természetesen a német együttes kapujában láthattuk. A harmadik negyedben 5-2-re volt jobb eredményt tekintve a házigazda, azaz 13-4-es FTC-előnnyel indult a záró etap. Ebben szerepet kapott Gárdonyi kapus is, negyedszer villant Vigvári, 19-6-ra nyert az FTC, amely így 6 ponttal várhatja a márciusi folytatást.

A spanyol Barceloneta az esti rangadón a négygólos Munarriz és a pazarul védő Lopez Pinedo vezérletével, remek védekezéssel 8-6-ra legyőzte a Bresciát, így 9 ponttal vezeti a csoportot.

Varga Zsolt, az FTC vezetőedzője: – Ugyan egyszerűnek tűnhetett a meccs, de elégedettek lehetünk a védekezésünkkel, ez volt a nagy különbségű győzelem kulcsa. A csapat elkezdte visszanyerni a formáját ezen a tornán, most lesz lehetőségünk az igazi építkezésre. Szükségünk volt a nemzetközi meccsekre ahhoz, hogy lássuk, min kell javítanunk a közeljövőben.

zsoltblhanniover.jpgKarsten Seehafer, a Hannover vezetőedzője: – A karantén nem könnyítette meg a dolgunkat, tíz hétig egyetlen meccset sem játszottunk, most meg három nap alatt hármat, erre lehetetlen volt felkészülni. Azonban még ebben az állapotban is jobban kellett volna kihasználnunk az emberelőnyöket, semmit sem láttam viszont a begyakorolt figurákból.

Vigvári Vendel videónyilatkozata a cikk végén nézhető meg.

3. nap:
Waspo Hannover-FTC-Telekom Waterpolo 6-19 (0-4, 2-4, 2-5, 2-6)
Gólszerzők: Kubisch 2, Muslim 1, Winkelhorst 1, Radovic 1, Corusic 1, ill. Vigvári Vendel 4, Varga D. 3, Jaksics 3, Vámos 2, Fountoulis 2, Mezei 2, Constantin-Bicari 2, Zalánki 1

Dinamo Tbilisi-Jadran Herceg Novi 11-8 - jegyzőkönyv: itt
AN Brescia–CNA Barceloneta 6-8 – jegyzőkönyv: itt

Az állás: 1. Barceloneta 9, 2. FTC 6, 3. Brescia 6, 4. Tbilisi 3, 5. Jadran Herceg Novi 3, 6. Waspo Hannover 0

Pro Recco-Spandau 04 Berlin 19-6

Az állás: 1. Pro Recco 9, 2. Jug Dubvrovnik 9, 3. Olympiakosz 9, 4. Ortigia 3, 5. Marseille 0, 6. Spandau 0

Főtábla - a további program:

2. torna: 2021. március 1-5. (a 4-7. forduló)
3. torna: 2021. április 19-22. (a 8-10. forduló) - a B-csoport egy nappal később kezd

A nyolcas döntőt 2021. június 3-5. között Hannoverben rendezik.

Az E.ON az MVLSZ kiemelt partnere a LEN Bajnokok Ligája sorozat megrendezésében.