E.ON Férfibajnokság: Szolnok – hibátlan első kör; megvan az első tatabányai siker

2020. december 12. 18:23

Az első kör utolsó, 15. fordulójában is nyert Zsivko Gocics együttese (a KSI-t győzte le), így 45 ponttal áll az első helyen. Győzött a Kaposvár, az Eger, a BVSC és a Vasas, valamint első pontjait szerezte a Debrecenben nyert Tatabánya. A Miskolc és az UVSE megosztozott a pontokon.

Az első kör utolsó, 15. fordulójának szombati játéknapját a Szolnok fővárosi vendégjátéka nyitotta: Zsivko Gocics együttese a Széchy-uszodában a KSI ellen is bizonyította erejét, több klasszisát is pihentetve jutott 15 gólig (10 játékosa is betalált), miközben hátul végig stabil maradt, mindössze öt kapott góllal lehozta meccset.

Miskolcon – miként várható volt – már más típusú összecsapáson harcoltak a felek: hol a házigazda, hol a vendég, több játékosát is nélkülözni kénytelen UVSE állt jobban, lüktetett a parti, végig hatalmas volt a küzdelem. A záró negyedben mindig meg tudta szerezni a vezetést Vincze Balázs csapata (amelyben a Vigvári Vince, Kardos Alexander kettős hét gólt hozott össze), végül 13 másodperccel a vége előtt a mezőny legjobbja, Magyar Márton hetedik (!) góljával alakította ki a 11-11-es döntetlent.

A Kaposvár 4-1-es második negyeddel lépett el a Pécstől, s ezt az előnyét végig tartva haladt célja felé, amit az ötgólos David Mijics vezérletével el is ért, 13-11-gyel szerezte meg a három pontot, megelőzve ezzel baranyai ellenfelét a tabellán.

Az Eger 5-2-re vezetett Szegeden, de a hazaiak hatalmasat harcolva nem csak egyenlítettek, hanem a rutinos Európa-bajnok Kiss Csaba találatával átvették a vezetést is! Őrült küzdelem vette kezdetét, amelyben nagyon nehezen őrölte fel riválisa erejét az esélyesebb hevesi alakulat, amelyben Lőrincz Bálint és Sántavy Máté, míg hazai oldalon Tóth Gyula jutott három találatig.

A Tatabánya jó kezdéssel (szemszögéből 4-2-es első negyed) adta meg a mérkőzés alaphangját a debreceni fellépésének. Ezt az előnyét végig taktikusan játszva, a négygólos Keresztúri Márton, és a kapus, Moravcsik Martin (13/20, 65 %) vezérletével megőrizte, megérdemelten győzött, szerezte meg egyszersmind első pontjait, első győzelmét a bajnoki sorozatban.

A BVSC és a Honvéd sokáig kiegyenlített, szoros partit vívott, amely 7-7 után vett fordulatot: Gyárfás Tamás, majd Nagy Márton találatára nem érkezett válasz, majd Kiss Bálint négyperces kiállítása tulajdonképpen megpecsételte a vendégek sorsát; a BVSC végül 13-9-re győzött, megerősítve ezzel negyedik helyét a táblázaton.

A Vasas az utolsó, esti összecsapáson ellentmondást nem tűrően, 16-4-re győzte le a Szentest, itt Bátori Bence volt a legeredményesebb négy találattal.

A női OB I egyetlen, a 8, fordulóból pótolt mérkőzésén a Szentes magabiztosan 15-3-ra győzte le a Tatabányát.

E.ON Férfibajnokság
15. forduló

KSI SE–Szolnoki Dózsa 5-15 (1-3, 2-5, 0-4, 2-3)
Dubinák 2, Hajdu 1, Pető 1, Bihácsi 1, ill. Nagy Á. 3, Jansik D. 2, Angyal 2, Kovács G. 2, Dőry 1, Teleki 1, Kovács M. 1, Szeghalmi 1, Melkhun 1, Drasovics 1

PannErgy-Miskolc–UVSE-Hunguest Hotels 11-11 (2-2, 1-3, 4-3, 4-3)
Magyar 7, Hornyák 1, Biros B. 1, Vismeg Zs. 1, Tamir 1, ill. Vigvári Vince 4, Kardos 3, Bencz 1, Seeler 1, Hegedűs 1, Ionescu 1

Kaposvári VK–PVSC-Mecsek Füszért 13-11 (3-3, 4-1, 4-4, 2-3)
Mijics 5, Juhász-Szelei 3, Dobos 2, Vindisch 1, Vékony 1, Lengiewicz 1, ill. Csorba 4, Kolozsi 3, Csaba 1, Zerinváry 1, Gál 1, Reisz 1

Szegedi VE–Tigra-ZF-Eger 11-12 (1-2, 1-3, 5-3, 4-4)
Tóth Gy. 3, Sánta 2, Kiss Cs. 1, Boros 1, Palotás 1, Kürti 1, Baj 1, Lakatos 1, ill. Lőrincz B. 3, Sántavy 3, Török 2, Szalai 2, Kovács G. 1, Baksa 1

Debreceni VSE–Tatabánya VSE 7-10 (2-4, 1-1, 2-3, 2-2)
Macsi P. 1, Stefanidesz 1, Süveges 1, Smitula 1, Oltean 1, Krasznai 1, Tőzsér 1, ill. Keresztúri 4, Vad 2, Mladinoczky 2, Márkus 1, Korbán 1

BVSC-Zugló–Budapesti Honvéd 13-9 (3-2, 4-3, 1-2, 5-2)
Gólszerzők: Gyárfás 3, Mészáros M. 3, Csapó 2, Pásztor 2, Mészáros Cs. 1, Nagy M. 1, Batizi 1, ill. Hosnyánszky 3, Manhercz Á. 2, Kiss B. 1, Simon 1, Illés 1, Kevi 1

A-Híd VasasPlaket–Metalcom-Szentes 16-4 (2-1, 5-0, 6-1, 3-2)
Bátori 4, Brugljan 3, Randjelovics 3, Bóbis 3, Vadovics 2, Korbács 1, ill. Pellei F. 2, Pellei K. 1, Takács J. 1