E.ON OB I: döntetlen Szegeden és Miskolcon!

2020. december 5. 21:48

Öt mérkőzéssel folytatódott az E.ON OB I szombaton.

A matinémérkőzésen a KSI ismét megmutatta, hogy a jövő nagy játékosai pallérozódnak a csapatban, a Honvédnak kellett megizzadnia a Komjádiban. Csapó Ádám öt gólt lőtt, a vendégek közül hiányzott Decker Attila, a kaput a meccs java részében Farkas Domonkos védte, de Csite Loránd is szerepet kapott.

A UVSE Fekete Paolo góljával vezetett először a Kaposvár vendégeként (4-3-ra), és onnantól nagyon hosszú ideig előrébb járt egy kicsivel, de 9-9-nél egyenlítettek a hazaiak. A vezetést azonban ezt követően sem tudták átvenni, Vékony Ákos csak csökkentette a különbséget az utolsó percben.

A PVSK már 5-2-re is vezetett Szegeden, de a Kiss Csaba által vezérelt hazaiak 1 perc 16 másodperccel a vége előtt (épp a „veterán" pólós góljával) először vették át a vezetést. Hogy kicsit keserű legyen a szegediek szája íze (a nagy fordítás ellenére), 9 másodperccel a végső dudaszó előtt Csorba Tamás megmentett egy pontot a vendégeknek akciógóljával.

A Vasas az utolsó negyedben nyitotta ki az ollót a Debrecen ellen, míg a Miskolc tévés meccsen igyekezett a mostanság nagyon sűrű versenynaptárral bíró, de sok hiányzóval felálló Szentes ellen begyűjteni a három pontot.

Jól is kezdtek a hazaiak, 6-2-re, majd 7-3-ra is vezetett Kis István csapata, ezután viszont lebénultak a hazai kezek. Pellei Frank büntetőjével 7-7-re egyenlített a Szentes! Majdnem 13 percig nem tudott betalálni a Miskolc, midőn Vismeg Zsombor megunta ezt a szériát, és visszavette a vezetést. Ezzel együtt roppant izgalmas volt a meccs, megjósolhatatlan volt a végeredmény a zárónegyed előtt.

Hegedűs Bence harmadik góljával 1-0 után 10-9-nél vezetett újra a Szentes, sőt, nem sokkal később Vörös Viktor talált be emberelőnyből, először volt kettő a különbség a vendégek javára. Magyar Márton és egy labdavesztés után Vismeg Zsombor válaszolt, és bár ezután még mindkét oldalon akadt ígéretes helyzet, a vége 11-11-es döntetlen lett.

E.ON OB I:

KSI SE-Budapesti Honvéd 12-15 (2-5, 3-2, 2-4, 5-4)
Csapó Á. 5, Szalai 3, Dubinák Sz. 2, Pető A. 1, Nagy Á. 1, illetve Hosnyánszky 4, Szirányi 3, Molnár G. 2, Kevi 2, Kiss B. 1, Simon R. 1, Ekler 1, Illés 1

Kaposvári VK-UVSE Hunguest Hotels 11-12 (3-4, 3-3, 3-3, 2-2)
Gólszerzők: Vindisch 2, Juhász-Szelei 2, Horváth Á. 2, Tóth Gili 1, Vékony 1, Kakstedter 1, Mijic 1, Jajcinovic 1, illetve Szentesi Á. 3, Kardos A. 2, Seeler 2, Vigvári Vince 2, Hegedűs 1, Ionescu 1, Fekete P. 1

Szegedi VE-PVSK Mecsek Füszért 8-8 (1-1, 1-3, 3-3, 3-1)
Gólszerzők: Kiss Cs. 3, Sánta 2, Boros 1, Tóth Gy. 1, Lakatos 1, illetve Sólyom 3, Csorba 1, Zerinváry 1, Turnai A. 1, Gál 1, Gaszt 1

A Híd-VasasPlaket-Debreceni VSE 12-5 (2-1, 3-3, 2-1, 5-0)
Gólszerzők: Bedő 3, Szatmári 3, Vadovics V. 2, Brguljan 2, Sélley Rauscher 1, Randelovic 1, illetve Macsi P. 2, Zsilák 1, Smitula 1, Macsi M. 1

PannErgy-Miskolci VLC-Metalcom-Szentes 11-11 (5-2, 2-2, 2-4, 2-3)
Gólszerzők: Vismeg Zs. 4, Biros B. 3, Magyar 2, Seman 1, Fried 1, illetve Hegedűs B. 3, Pellei F. 2, Somogyi 2, Vörös 2, Kókai 1, Takács J. 1