Férfi Eurokupa: Szolnok, OSC - jeles francialecke, a BVSC-re is ez várhat

2020. december 5. 19:45

Zsivko Gocics együttese a Strasbourg, Varga Dániel alakulata Kranjban a Noisy ellen nyert fölényesen, így nincs miért izgulni. Szűcs Levente csapata Barcelonában a hazaiak ellen 10-10-es döntetlent játszott, így vasárnap szintén egy jó francialeckével továbbjuthat. Az Eger a Kotortól kikapott, így a Mladost ellen bravúr kellene.

Miután az A-csoportban pénteken a CN Barcelona 12-12-es döntetlent játszott a francia Tourcoinggal, a házigazda BVSC elleni mérkőzése még nagyobb téttel bírt. Ennek megfelelően végletekig kiélezett, küzdelmes partit vívott a két együttes - mindezt jól mutatta, hogy meglépni egyik sem tudott a másiktól, s a nagyszünetben 5-5 állt a táblán. A harmadik negyedben sikerült a spanyoloknak 7-5-ös előnyre szert tenniük, de ekkor, és 8-6 után sem tört meg Szűcs Levente csapata, s rengeteg hátrányt kivédekezve egyenlített. A 10-10-es végeredmény (a pénteki hatos után is lőtt hármat Nagy Márton) azt jelenti, hogy vasárnap 9 órakor kezdődő Tourcoing-BVSC csata győztese biztosan továbbjut, a vesztese minden bizonnyal kiesik, míg döntetlen esetén kezdődhet a számolgatás.

A szlovéniai Kranjban semmit sem bíz a véletlenre az OSC, amely a két pénteki győztes összecsapásán már az első negyedben ellépett a francia Noisy gárdájától. A folytatásban hol rákapcsolva, hol az eredményt kvázi őrizve magabiztosan haladt célja felé Varga Dániel alakulata, s ugyan a riválisban Mehdi Marzouki eljutott öt találatig, de egyrészt rajta kívül csak egyetlen csapatársa lőtt gólt, másrészt az újbudaiaknál kilencen is eredményesek voltak, ráadásul közülük öten duplázni is tudtak. A már továbbjutott OSC vasárnap délben a hazaiak ellen a százszázalékos mérlegű első helyért játszik.

A Szolnok odahaza a pénteki 20 lőtt gólt után ezúttal 15-öt hozott össze - a francia Strasbourg képtelen volt felvenni vele a versenyt. Zsivko Gocics csapata fokozatosan őrölte fel ellenfelét, Konarik Ákos négyet vágott, de elemében volt ezúttal is Filip Filipovics, miként a Nagy Viktor vezette védelem is - a mindössze öt kapott gól önmagáért beszél. A továbbjutás matematikailag még ugyan nincs meg, de a vasárnapi, görörg Apollon Smirnis elleni 11 órakor kezdődő mérkőzésen aligha kell majd izgulni.

A zágrábi csoportban az Eger Baksa Benedek vezérletével jól kezdett a Primorac Kotor ellen, ám a rivális erre 5-1-es második negyeddel válaszolt. Petrovai Márton együttese fordulás után nagyot harcolt, a harmadik negyed közepén két gólra zárkózott, ám ezt követően Gopcsevics jó játékával újra rálépett a gázra a montenegrói ellenfél, s végül 15-9-re megnyerte a találkozót. Az egri vereség azt jelenti, hogy a vasárnap délben kezdődő mérkőzésen bravúrgyőzelem kellene a továbbjutáshoz a házigazda Mladost Zagreb ellen.

Férfi Eurokupa, csoportmérkőzések

A-csoport (Barcelona): CN Barcelona (spanyol), Tourcoing (francia), BVSC-Zugló, Panionios (görög)

December 4., péntek
BVSC-Zugló-Panionios 18-9
CN Barcelona-Tourcoing 12-12

December 5., szombat
CN Barcelona-BVSC-Zugló 10-10 (1-1, 4-4, 2-1, 3-5)

Gólszerzők: Delgado 3, Estrany 3, Goma 2, Flores 1, Durik 1, ill. Nagy M. 3, Mészáros Cs. 2, Batizi 1, Gyárfás 1, Kovács P. 1, Pásztor 1, Mészáros M. 1

Tourcoing-Panionios 20-9

Az állás: 1. Tourcoing 4, 2. BVSC 4, 3. Barcelona 2, 4. Panionios 0