BENU Férfi MK: FTC-Vasas és OSC-Szolnok elődöntők következnek!

2020. augusztus 8. 8:09

Igazi nagyüzem volt szombaton a Margitszigeten: az I-csoportban és a II-csoportban is 8-8 mérkőzést rendeztek, az MVLSZ felületein az összes felsőházi összecsapást élőben közvetítette. A felsőházban kialakult a végeredmény, ezek alapján FTC-Vasas és OSC-Szolnok elődöntőket rendeznek majd 12-én, szerdán, majd másnap jöhet a bronzmeccs és a finálé.

A címvédő FTC nem bízott semmit a véletlenre: mindkét szombati mérkőzésén megszórta ellenfelét, hiszen a Miskolcnak 18, az Egernek 24 gólt is lőtt, utóbbi meccsen Vámos Márton egymaga nyolcat. Varga Zsolt csapata a négy csoportmásodik ellen +42-es gólkülönbséget hozott össze, ezzel első helyen kvalifikálta magát az elődöntőre.

A második helyen az OSC tette ugyanezt: a Miskolc ellen még akadozott a gépezet (11-8, Manhercz Krisztián öt gólt jegyzett a meccsen), ám este az Egert már „kitömte" Varga Dániel csapata (21-5), ami elég volt ehhez a pozícióhoz.

A harmadikként záró Szolnok a Honvéd ellen még elemében volt, a BVSC-vel viszont már alaposan megszenvedett! A Szűcs Levente irányította vasutasok közel, nagyon közel álltak a bravúrhoz, három negyed után 10-9-re vezettek, és a negyedikben is abszolút partiban voltak. Gyárfás Tamás 41 másodperccel a vége előtt 11-11-re alakította az állást, ám a Szolnok utolsó támadásánál Dusko Pijetlovicsról kiállították Sugár Pétert, Nagy Ádám pedig öt másodperccel a vége előtt bevette Györke Zsolt kapuját, kialakítva ezzel a 12-11-es végeredményt.
IMGL3198.JPG
A negyedik elődöntős a Vasas lett: Vad Lajos együttese a BVSC-t hat góllal legyőzte, ám a Honvéddal már nem bírt el. A Szivós Márton irányította rivális az első negyedben négy, a harmadikban öt gólt lőtt (sokat vállalt, húzóember volt a Hosnyánszky Norbert, Ekler Bendegúz kettős), a másodikban nem talált a kapuba, ami egyrészt jól jelzi a hullámzást, másrészt 9-7-re vezetett a záró akkord előtt. Ebben úgy tűnt, végül, ha nehezen is, de érvényesíti a papírformát a Bátori Bence „húzta" Vasas, ám két másodperccel a vége előtt Illés Sándor alakította ki a 11-11-es végeredményt. Következett az ötméterespárbaj, amelyben a Honvéd volt a jobb, s végzett ezzel az 5. helyen.

Ezzel kialakult az augusztus 12-13-ai négyes döntő mezőnye: az elődöntőben FTC-Vasas és OSC-Szolnok párharc következik, a kezdési időpontok 19:00 és 20:15. A csütörtöki bronzmeccset 17:30-tól, a finálét pedig 18:50-kor kezdik. A jegyértékesítés vasárnap indul, amelyről honlapunk beszámol majd!

Az 5-8. helyért majd Honvéd-Eger és BVSC-Miskolc mérkőzések következnek.

BENU Férfi Magyar Kupa, 3. forduló
I-csoport

Augusztus 8., szombat

FTC-Telekom Waterpolo-PannErgy-Miskolci VLC 18-7 (4-1, 3-1, 4-1, 7-4)
Fountoulis 4, Pohl 2, Jansik Sz. 2, Német 2, Vámos 2, Fekete 2, Jaksics 2, Kállay, Vigvári Vendel, ill. Vismeg Zs. 2, Hornyák, Magyar, Lukács, Seman, Fried

Szolnoki Dózsa-Budapesti Honvéd 16-7 (6-1, 2-1, 4-3, 4-2)
Kovács G. 3, Nagy Á. 3, Filipovics 3, Konarik 2, Jansik D., Angyal, Szeghalmi, Drasovics, Pijetlovics, ill. Ekler B. 4, Fejős, Molnár G., Kevi

A-Híd VasasPlaket-BVSC-Zugló 11-5 (4-1, 3-1, 1-2, 3-1)
Bedő 2, Brguljan 2, Bátori, Szatmári, Vadovics, Takács, Simon, Bóbis, Randjelovics, ill. Gyárfás 3, Csapó, Pásztor

OSC Újbuda-PannErgy-Miskolci VLC 11-8 (4-3, 1-3, 4-2, 2-0)
Manhercz 5, Tóth M. 2, Salamon, Csacsovszky E., Erdélyi, Burián, ill. Berki 2, Magyar 2, Biros B. 2, Fried, Vismeg Zs.

FTC-Telekom-ZF-Eger 24-3 (6-1, 7-1, 5-1, 6-0)
Vámos 8, Pohl 3, Fountoulis 3, Vigvári Vendel 3, Német 2, Jansik Sz. 2, Kállay, Mezei, Fekete, ill. Gólya, Lőrincz B., Sántavy

Szolnoki Dózsa-BVSC-Zugló 12-11 (3-3, 4-3, 2-4, 3-1)
Jansik D. 3, Konarik 2, Nagy Á. 2, Angyal, Dőry, Schmölcz, Pijetlovics, Drasovics, ill. Gyárfás 3, Ágh 2, Pásztor 2, Nagy M. 2, Czigány, Sugár

A-Híd VasasPlaket-Budapesti Honvéd 11-11 (3-4, 2-0, 2-5, 4-2) – ötméteresekkel 2-4
Bátori 5, Szatmári 2, Bedő 2, Brguljan, Korbács, ill. Hosnyánszky 3, Ekler B. 3, Kevi, Gregor, Szirányi, Illés, Chilkó

OSC Újbuda-ZF-Eger 21-5 (5-1, 7-2, 4-1, 5-1)
Manhercz 4, Hárai 3, Bundschuh 2, Erdélyi 2, Várnai 2, Burián 2, Salamon 2, Tóth M. 2, Csacsovszky, Dala, ill. Kovács G. 2, Lőrincz B., Lőrincz Á., Murisics