Férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló: OSC-pontok a Fradi vendégeként

2020. február 4. 19:54

Parádés szereposztás mellett Vad Lajos együttese 6-4-es hátrányból fordítva 11-8-ra győzte le a címvédő FTC-t. A Szolnok szerdán a német Spandaut fogadja (Sport2).

Tízből kilenc. Avagy hat ferencvárosi és három újbudai friss Európa-bajnok kapott szerepet a Bajnokok Ligája keddi csúcsrangadóján; a maximális tízes létszám azért nem volt meg, mert hazai oldalon Vámos Márton ezúttal játszott. De ott volt a kapuban Vogel Soma, illetve a többiek, Varga Dénes, Zalánki Gergő, Pohl Zoltán, Mezei Tamás, Jansik Szilárd, illetve a másik oldalon Erdélyi Balázs, Hárai Balázs és Manhercz Krisztián. De rajtuk kívül is kiváló, jól ismert magyar és nemzetközi játékosok tempóztak a medencében, avagy parádés szereposztásban részesülhettünk.

Más kérdés, a kontinensviadal után érthetően messze nem ideális állapotban vannak a felek, nem véletlen, hogy voltaképpen mindkét oldalon jobban örültek volna a BL-ben egy afféle „felhozó" mérkőzésnek.

A decemberi 10-10 után az OSC kezdett jobban, de hiába vezetett 2-0-ra és 3-1-re is, a címvédő a harmadik negyedben fordított. Vogel és Mitrovics is jól védett, egy ideig a védelmek is viszonylag jól zártak, majd a beinduló Fradi-henger 6-4-nél hazai sikert is ígérhetett volna. De érződött Varga Zsolt együttesen is a fáradtság, Erdélyi gyorsan szépített, a csodagólt jegyző Hárai egyenlített, avagy 6-6-ról indulhatott a záró menet.

Ebben Vad Lajos együttese tűnt frissebbnek, koncentráltabbnak, Burián Gergely kétszer is eredményes volt, Zalánki kipontozódott, 6-4-s hátrányból 8-6-os vezetésre alakította az állást az OSC, amely a kezébe vett meccset már nem kiengedve ért révbe.

Varga Zsolt: „Nem úgy alakult a hét, ahogyan vártam, mert sok játékosom betegséggel küszködött. A vereség ellenére büszke vagyok a srácokra, mert beleálltak a küzdelembe, tolták, amíg bírták, de a végére egyszerűen elfáradtak. Ebből adódóan koncentrációs hibák is akadtak, négy lefordulásgólt kaptunk, mi nem szoktunk így meccset veszíteni.”

Vad Lajos: „Szisztematikusan dolgozunk és türelmesek vagyunk, ennek köszönhetően végre csapatként játszunk. Fáradtak voltak a játékosok, de igyekeztünk ezzel nem foglalkozni, hiszen tudtuk, hogy fontos meccs vár ránk. A negyedik negyedben látszott, hogy fizikailag jó állapotban vagyunk, és úgy tűnt, hogy szellemileg is rendben voltunk.”

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, 8. FORDULÓ

FTC-Telekom Waterpolo-A-Híd-OSC-Újbuda 8-11 (1-2, 2-2, 3-2, 2-5)
Gólszerzők: Zalánki 3, Mezei 2, Varga D. 2, Younger, ill. Brguljan 2, Burián 2, Erdélyi 2, Hárai 2, Randjelovics, Prlainovics, Bundschuh