Eb 2020: női válogatottunk sem kapott gólt - jöhetnek a franciák!

2020. január 19. 20:03

A Bíró Attila irányította válogatottunk 27-0-re győzte le utolsó csoportmeccsén Szerbia ellen. Mostantól élesbe fordul minden: folytatás kedden a negyeddöntőben Franciaország ellen.

„Ma lesz a pihenőnapjuk" - fogalmazott a kezdés előtt sokatmondóan Bíró Attila, utalva arra, hogy a csapat szombaton is edzett, hétfőn is edz majd, gőzerővel készül a kieséses szakaszra, így a szerbek elleni, abszolút tét nélküli összecsapás jelenti a „pihenőt". A lényeg persze az „Élvezzék a játékot, a hangulatot" mondatot volt, ergo igazi örömjátékra volt kilátás.

Tegyük hozzá, a Duna Arénában ezúttal jóval több témát szolgáltatott a többi napi mérkőzés, mint a mieink utolsó csoport találkozója. Egyrészt hiába vezetett Franciaország egy negyed után 3-2-re Olaszország ellen, Bianconi és társai 18-6-tal abszolválták a parit, ezzel eldőlt, hogy csapatunk a negyeddöntőben a várakozásoknak megfelelően a franciák elleni vívja majd a negyeddöntőt. Ami talán már némiképpen meglepetésként hatott, az az Európából egyedüli olimpiai kvótás, vb-ezüstérmes spanyolok gyenge teljesítménye volt - Hollandia a mérkőzést egyértelműen uralva magabiztosan nyert 10-6-ra, ezzel az is eldőlt, hogy a spanyolok ellen biztos nem játszunk finálét, hiszen a két csapat továbbjutás esetén az elődöntőben találkozik egymással. „Nem foglalkozunk még ezzel" - zárta rövidre nyilvánosan a történteket a szakmai stáb, ugyanakkor biztosan lehetünk abban, a háttérben már megkezdődött a felkészülés a remélt elődöntőre, ahogyan kell.
_S8I4428.JPG
Miután az oroszok hátrányból fordítva szintén magabiztosan verték, ezzel a spanyolok karjaiba lökték görögöket, ők pedig csoportmásodik helyen az olaszokkal vívnak majd várhatóan ádáz csatát - annak a mérkőzésnek a győztese küzdhet majd a szlovákokat bizonyosan legyőző hollandokkal a döntőbe jutásért. No, erről egyelőre ennyit.

Merthogy a nap valóban a végén az örömjátékról szólt, a lányok mosolyogva tették a dolgukat, a koncentráció magas szintét jelezve belőtték rendesen magukat, és - csak úgy, mint a férfiak Málta ellen - az ellenfelet abszolút komolyan véve határozottan védekeztek. Sorokat cseréltünk negyedenként, az első és a második is 5-0 lett, avagy Gangl Edina nullára hozta a félidőt, Gyöngyössy Anikó centerezte a tizediket. A második félidőben az oroszok ellen remeklő Kasó Orsolya állt a kapuba, aki szintén nullára hozta a 16 percét, avagy a férfiak után női válogatottunk is kapott gól nélkül hozta le utolsó csoportmérkőzését. Folytatás szerdán 19 órától a negyeddöntőben Franciaország ellen.

34. LEN VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, BUDAPEST, DUNA ARÉNA
NŐK
CSOPORTKÖR, 5. forduló
A-CSOPORT

SZERBIA-MAGYARORSZÁG 0-27 (0-5, 0-5, 0-9, 0-8)
Vezette: Blanchard (francia), Nicolosi (olasz)

Szerba: Lazics - Cegar, Pantovics, Josifovics, Mandics, Vukovics, Jakovijevics. Csere: Rudics, Miskovics, Gluscsevics, Ilics, Milicsevics, Travar (kapus). Szövetségi kapitány: Dragana Ivkovics

Magyarország: Gangl - Szilágyi 5, Gurisatti 7, Vályi 1, Parkes 3, Illés, Rybanska 2. Csere: Máté, Keszthelyi 4, Leimeter 1, Gyöngyössy 2, Garda 2, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila