BENU Férfi Magyar Kupa: nagy izgalmak Szolnokon

2019. október 25. 20:49

A negyeddöntőben Dabrowski Norbert csapata, az Eger döntetlen után fogadhatja majd a BL-ben is szereplő riválisát. A Miskolc Pécsen, az OSC a Honvéd otthonában szerzett előnyt, míg az FTC otthon győzte le az UVSE-t.

A negyeddöntő rangadóján igencsak kitett magáért az Eger a szolnoki uszodában. Balkezes válogatottja, Gyárfás Tamás öt gólt jegyzett, a csapat a mérkőzés elején bravúrosan kibekkelte Angelos Vlachpoulos négyperces kiállítását, 6-6 után kiváló csapatmunkával egyszer sem volt gólhátrányban, sőt három és fél perccel a vége előtt 11-9-re vezetett is. A Szolnok szekerét légiósai húzták, Radomir Drasovics és Gavril Szubotics ketten együtt kilenc gólt lőttek, így 11-11-gyel mennek a felek a szombati, hevesi csatába.

DSC_5284.JPGSokáig a Pécs-Miskolc összecsapás is izgalmasnak tűnt, a végén azonban kijött a felek közötti, rutinból is adódó különbség, és a vendégek 16 gólt szerezve győztek négy góllal. Ki kell emelni ismét Nagy Ádámot, aki az elmúlt időszakban rendkívül gólérzékeny, ezúttal is négyet vállalt magára úgy, hogy a záró etapban végleg kiállították.

Az OSC zártkapus meccsen roppant magabiztosan nyert a Kőér utcában, kilenc játékosa is eredményes volt a Honvéd ellen. A Népligetben két negyedig pazarul tartotta magát az UVSE, ám térfélcsere után rákapcsolt az FTC, és nyolcgólos előnyt szerzett a szombati második ütközetre.