E.ON Férfibajnokság: idegenbeli sikerek

2019. szeptember 28. 20:09

A Szolnok Tatabányán, az FTC Pécsen, az OSC Szentesen gyűjtötte be a három pontot.

A szombati játéknapon mindhárom mérkőzésen az esélyesebb vendégcsapatok nyertek. A legszorosabb ütközet Tatabányán volt, ahol a házigazda alaposan megszorongatta a Szolnokot, a félidőben 5-5 állt a táblán. Zsivko Gocics csapata Djorde Lazics és Jansik Dávid góljaival lépett el két góllal, majd őrizve előnyét ért révbe 11-8-cal.

Szintén az A-csoportban a Pécs is nagyszerűen tartotta a lépést az első félidőben az FTC ellen (4-5), Varga Zsolt együttese azonban a folytatásban érvényesítette erőfölényét. A B-csoportban Szentesen lépett fel az OSC, és végig uralva az összecsapást győzött magabiztosan.

E.ON Férfibajnokság, 4. forduló
Tatabánya-Szolnoki Dózsa 8-11 (1-3, 4-2, 2-3, 1-3)
Gólszerzők: Tóth B. 2, Garancsy 2, Keresztúri 2, Takács K., Kalanovics, ill. Szubotics 4, Jansik D. 2, Lazics 2, Angyal, Szeghalmi, R. Radovics

PVSK-Mecsek Füszért-FTC-Telekom Waterpolo 6-14 (1-4, 3-1, 1-4, 1-5)
Gólszerzők: Chilkó 2, Csaba, Kolozsi, Rakonjac, Gál, ill. Jansik Sz. 3, Sedlmayer 2, Vámos 2, Jaksics 2, Constantin-Bicari 2, Kállay 2, Zalánki