Győzelemmel nyitott az Eger és a Miskolc is

2019. szeptember 13. 19:37

Férfi Euro-kupa: Dabrowski Norbert csapata horvát, Vidumanszky László együttese francia riválisát győzte le magabiztosan a selejtező nyitányán.

A Miskolciak Máltán nyitották a sort: Vidumanszky László együttese a délszláv légiósokkal teletűzdelt, tehát egyáltalán nem lebecsülendő francia Noisy Le Sec ellen játszottak sokáig éles meccset. Éleset, amelyet a rivális kezdett jobban, 2-1-re nyerte az első menetet, majd a folytatásban is tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével szemben. A meccs közepén Nagy Ádám góljaival próbált elsőssorban elhúzni a Miskolc, amelynek végül 8-7 után sikerült úgymond robbantania: Ognjen Sztojanovics és Szasa Misics góljaira már nem volt válasz, majd a záró negyedben újabb öt gól (azaz 7-0-as szakasz!) eldöntött mindent. A végén kiengedett a magyar csapat, 15-10-re nyert, és szombaton az olasz Posillipo Napoli ellen várhatóan már a csoportelsőségért játszhat.

DSC_1404.JPGAz Eger odahaza, a gyönyörű Bitskey-uszodában a horvát Sibenik ellen kezdet a sorozatot. Eleinte itt is kiegyenlített csata zajlott a medencében, 2-2 után a 11. perctők azonban rákapcsoltak a hazaiak, 5-0-s etappal léptek ellen ellenfelüktől. A folytatásban is egyértelműen a hevesiek akarata érvényesült, Dabrowski Norbert vezetőedző mindenkit bevethetett, a társaság 14-6-os kiütéssel adta meg a hétvége alaphangját. Gyárfás Tamás négy, a Máltáról nemrég hazatért olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert és Sztrahinja Rasovics egyaránt három gólig jutott. Szombaton 18:30-tól a szerb Kragujevac ellen 9-7-es vereséget szenvedő az orosz Sthurm Ruza lesz az ellenfél – az egriek várják a szurkolókat az uszodába!