Az Eger nyerni tudott Dunaújvárosban

2013. november 6. 21:11

Ugyanúgy 11-10 lett a két csapat mérkőzésének eredménye, mint a kupaselejtezőben, de most az Eger javára.

Nagy rangadót rendeztek a női bajnokságban, az eddig 100 százalékos bajnoki címvédő ZF-Eger a trónkövetelő Dunaújváros otthonába látogatott. A hazaiak a BVSC elleni iksz és az UVSE elleni hazai vereség után javítottak volna, de ez most nem sikerült.

Mihók Attila csapata egyedül a második negyed elején vezetett, sem előtte, sem utána nem tudta irányítani a találkozót.

Ideges kezdés után csak a negyedik perc legelején született meg az első gól, Somhegyi Noémi lőtte, előnyből. Miskolczi Kitti az ellentámadásból reagált egy nagy góllal (1-1), majd nem sokkal később a brit válogatott Francesca Clayton és Garda Kriszta gólváltása következett. Az idén (is) gólerős Czigány Dóra büntetőjével újra az Eger vezetett, de Gurisatti Gréta, tőle szokatlan pozícióból, centerből egyenlített (3-3).

egerduna3.jpgCsabai Dóra jó ütemű labdaszerzését követően Menczinger Kata lőtte ki Gangl Edina kapuját, a hazaiak ekkor vezettek először a mérkőzésen. Az egriek mentális erejét jelzi, hogy Zajácz Hanna bár elhibázott egy próbálkozást a második etap elején, a következő támadásnál újra elvállalta a lövést, az már utat is talált a kapuban.

A meccsen hat gólig jutó, hármat büntetőből szerző Garda Krisztina első ötméteresével vezetett utoljára a Dunaújváros (5-4). Kasó és Gangl is érezte, hogy főszereplővé léphetnek elő, jól állták a sarat ebben az időszakban.

Czigány emberelőnyből, Ráski büntetőből, Somhegyi akcióból: 0-3-as egri meneteléssel 5-7-re alakult az állás. Czigány Dóra csapata vezére volt, labdaszerzései kulcsfontosságú pillanatokban érkeztek. Garda tartotta a lelket a hazaiakban, olyannyira, hogy sorozatban háromszor talált be, ezzel lett 8-8, ilyen állásról következhetett az utolsó nyolc perc.

Zajácz akciógólja után három Gangl-védés következett, Polák kétszer, Garda egyszer próbálkozott. A két Dóra került ezután főszerepbe, Csabai hibája után Czigány használta ki a fórt, 8-10. Miskolczi Kitti lendületből hozta közelebb a hazaiakat szabaddobásával, de Zajácz harmadik akciógóljával eldöntötte a meccset.

Az Eger úgy ment győzni Dunaújvárosba, hogy Kelemen Attila vezetőedző kijelentette, nem ez lesz a legfontosabb meccse a csapatnak – azok majd a kupa négyes döntőjében és az Euroliga selejtezői során jönnek el.

A hazaiak éppen a Theodora Magyar Kupa szolnoki Final Fourjában vághatnak vissza, feltéve, ha megverik a Szentest az elődöntőben (és az Eger túljut a Szegeden).

Azt a Szentest, amely meglepően sok gólt kapott a Honvéd-POLO otthonában, ezzel együtt elvitte a három pontot a fővárosból. A BVSC a vártnál talán sokkal magabiztosabban verte a szintén kupadöntős Szegedet, míg az UVSE simán hozta az ASI elleni találkozót. Az újpestieknél Zhang Wei Wei mellett egy másik kínai, Zhang Jing is vízbe szállt és három gólt szerzett – róluk itt lehet bővebben olvasni.

Eredmények – ob I.-es bajnokság, 5. forduló:

Dunaújvárosi Főiskola – ZF-Eger 10-11 (3-3, 2-3, 3-2, 2-3)

Dunaújváros: Kasó – Menczinger 1, Gurisatti 1, Miskolczi 2, Garda 6 (3), Csabai, Polák. Csere: Szilágyi, Ziegler, Horváth B. Vezetőedző: Mihók Attila
Eger: Gangl – Zajácz 3, Ráski 1 (1), Pócsi, Czigány 3 (1), Somhegyi 2, Pengő 1. Csere: Clayton 1, Vályi F. Vezetőedző: Kelemen Attila

Ötméteresek: 3/3, illetve 2/2
Kipontozódott: -

BVSC-Zugló – Szegedi Vízmű Taylor&Nash Universitas 10-4 (3-1, 2-0, 2-1, 3-2)

BVSC: Horváth A. – Farkas, Takács, Illés H. 2 (1), Kele 2, Leimeter 2, Gyöngyössy. Csere: Rajkort, Máté 4, Tamás, Bálint, Szmodics. Vezetőedző: Petrovics Mátyás
Szeged: Tóth E. – Lengyel Dorottya, Miklós D., Dalmády P. 1 (1), Dalmády Sz. 1, Vidovics, Lengyel Dominika. Csere: Árkosy, Lengyel A. 2, Doktor. Vezetőedző: Lakó Gábor

Gól/emberelőny: 3/9, illetve 1/9
Ötméteresek: 1/1, illetve 1/1
Kipontozódott: Gyöngyössy (29.)

Honvéd-POLO – Hungerit-Szentes 11-18 (2-7, 5-2, 2-5, 2-4)

Honvéd: Varga – Kerekes 1, Hlengiwe 2, Kling 1, Ráduly 1, Kiss A. 4, Dombrádi. Csere: Kerecsen (kapus), O-Nagy 2, Konrád, Gazsovits, Szívós, Szűcs. Vezetőedző: Rottler Antal
Szentes: Gundl – Győri 2, Hevesi 6, van der Sloot 3, Kádár 2, Kövér-Kiss 3, Gémes 2. Csere: Terefou (kapus), Etiebet, Magyar, Elbert, Rácz, Vida, Bene. Vezetőedző: Tóth László

Gól/emberelőny: 4/13, illetve 10/15
Ötméteresek: -, illetve -
Kipontozódott: Konrád (30.), illetve Rácz (23.)

UVSE – ASI DSE 21-8 (6-2, 5-1, 4-1, 6-4)

UVSE: Kiss – Ritz 2, Kisteleki 5, Miló Sidló 1, Kövesdi 1, Sikter 2, Kumi 4. Csere: Gábor (kapus), Hertzka, Ádám, Kuna 1, Zhang Wei Wei 1, Zhang Jing 3, Azumah 1. Vezetőedző: Benczur Márton
ASI: Menczinger K. – Gazdag, Porvay, Bene, Török, Ipacs, Fekete. Csere: Molnár (kapus), Szilvási, Bodócs, Sajben, Gabura, Fazekas, Kerekes. Vezetőedző: Jenei Sándor

Gól/emberelőny: 8/9, illetve 2/7
Ötméteresek: 1/2, illetve -